Používání aniballu Benešová

Dobrý den,

níže zasílám krátký text o tom, jak jsem používala Aniball.
Nejdřívre jsem si ho vůbec nechtěla pořídit, ale s blížícím se termínem porodu a několika kladných recenzích od kamarádek, jsem se nakonec rozhodla ho také zakoupit.
Aniball jsem začala používat od ukončeného 36. týdne. Cvičila jsem pokud možno každý den dopoledne zhruba 30 min., někdy i o chvilku déle. Pro lepší zaváděni jsem používala lurikační gel. Na začatku cvičení jsem balónek pouze 2 x – 3 x nafoukla a pomalu stahovala svaly pánevního dna po dobu cca 2 minut. Poté jsem balónek nafoukla na průměr nacvičený z předešlého dne, napočitala do 10 a vytlačila ho. Toto jsem opakovala celkem 3x. Pak jsem ho nafoukla o něco více ( o 1 – 2 stisky), napočítala do 5 a vytlačila jej – také 3x. Takto jsem postupovala až do porodu. Nakonec jsem měla nacvičeno na cca 33 cm.
Dcera se narodila 40 + 5 a její obvod hlavičky byl 36 cm. Díky Aniballu jsem věděla, jak tlačit a po psychické stránce jsem se jako prvorodička cítila také připravenějši. Porod proběhl bez komplikací a bez nástřihu, pouze s drobným poraněním, které spravil 1 steh, o kterém jsem ani nevěděla. Skoro hned po porodu jsem mohla bez problému sedět a byla jsem poměrně fit. Věřím tomu, že bez cvičení s Aniballem by byl porod a poranění horší.
S pozdravem Benešová