Aniball

 

Aniball – pro snazší porod

Milé budoucí maminky, chcete-li se při porodu vyhnout natržení nebo nástřihu hráze, pak se seznamte se zdravotní pomůckou Aniball, sloužící k předpor

odní přípravě a zpevnění svalstva pánevního dna po porodu.

Pomůcku lze objednat přímo u mě za cenu 1150 Kč.

Podrobnější informace na www.aniball.cz

 

Recenze maminek, které Aniball používaly a rodily v Jilemnické porodnici.

Recenze 1

a) Jsem přesvědčená o tom, že je to výborná pomůcka pro posílení sebevědomí a zbavení se strachu z 2. doby porodní.
b) Ačkoli jsem měla natrénováno 31 cm v obvodu, nevyhnula jsem se malému šití, ale neumím si představit, jak velké by muselo být bez tréningu, Nina měla při narození obvod hlavy 35 cm.
c) Aniball plánuji využít i po šestinedělí k opětovnému zpevnění svalů pánevního dna.
d) Tuto pomůcku považuji všeobecně za velice prospěšnou a hodlám ji doporučovat všemi směry.

Markéta


Recenze 2

Balonek Aniball mi doporučila kamarádka.Musím říct, že při prvním porodu mě nejvíce bolel nástřih hráze a také poporodní zotavování bylo hodně nepříjemné (bolestivé) a trvalo skoro měsíc než jsem mohla normálně fungovat. Při druhém porodu jsem se nástřihu a šití chtěla 100% vyhnout a tak jsem na kamarádku dala a Aniball si pořídila. Cvičit jsem začala podle doporučení výrobce cca 4týdny před termínem porodu. Nejprve to šlo ztuha,ale postupně jsem si zvykla (ja i tělo) a šlo to čím dál lépe a získala jsem sebedůvěru,pochopila jsem jak mám tlačit. Cvičila jsem vždy ob den a 5 dní před porodem dosáhla 30 cm. Porod proběhl velmi rychle za hodinu po příjezdu byla dcera na světě (váha 3320g,hlava 32cm). Měla jsem štěstí na úžasnou paní porodní asistentku Pohořalou,která mi svými radami pomohla. Samotné vypuzování trvalo krátce, asi 2 zatlačení (hlava,ramínka), bez nástřihu a poranění. Důležité bylo, že jsem věděla jak tlačit, za což může určitě cvicění s Aniballem. Po porodu jsem si mohla hned normálně sednout a byla fit. Odnesla jsem si pozitivní zážitek.
Za mě všem cvičení s balónkem doporučuji!!

Eva


Recenze 3

S Aniballem jsem pravidelně trénovala 3 týdny, dostala jsem se na 30 cm, které jsou doporučené, u porodu jsem se nenechala nastřihnout, ale trochu jsem se potrhala. Ale asi ne moc, protože jsem se brzo cítila dobře a určitě líp,než po prvním porodu, kdy nástřih proběhl.
Možná by bylo lepší, kdyby bylo doporučeno trénovat na víc cm…syn měl totiž hlavičku 36 cm…(a i dcera, která se narodila o 3 týdny dřív měla 34 cm…ale to jsem Aniball ještě neměla)
U porodu mi bylo řečeno, že bych měla tahle poranění i bez Aniballu, ale dle mého každý sval, když se trénuje, tak sílí, tže si nemyslím, že by to bylo k ničemu. Škoda, že jsem se o něm nedozvěděla už před prvním porodem, to by bylo asi jasnější, zda pomohl, nebo ne.

Irena


Recenze 4

Aniball jsem si koupila na doporučení kamarádky a po zkušenosti s ním jej mohu dále jen doporučit.

Používat jsem ho začala od ukončeného 36 tt. Cvičila jsem s ním pravidelně ráno a večer 10 až 15 minut po dobu 14 dnů. Po dosažení otevření 30 cm jsem už pouze udržovala 1 x denně asi 5 minut. Docílila jsem tím dobrého pocitu, že jsem na porod připravená, ale hlavně to tak i bylo. Porod proběhl bez jakéhokoliv poranění. Doporučuji začít masáží s pomoci olejíčku určeného na masáž hráze, aby došlo k změkčení kůže a poté až s nácvikem s balonkem. Prvních pár cvičení je nepříjemných, budete cítit velké pnutí při vypuzování balonku, proto je potřeba u toho hodně prodýchávat, což připomíná 3 dobu porodní. Ale až kůžička získá lepší elasticitu půjde to mnohem snadněji.

Při porodu je dobré sdělit porodní asistence, že jste s balonkem trénovala.

Mám za sebou tři rychlé porody a myslím, že balonek měl na tom velký podíl.

Renata


Recenze 5

Rodila jsem 37+4t, takže jsem stihla nacvičit jen 28 cm, cvičila jsem pouze v kleče. Prcek měl obvod hlavy 31 cm. Samotné cvičení s Aniballem pro mě nic moc příjemného nebylo, na cvičení jsem se netěšila. U porodu jsem žádala, aby mi nebyla hráz nastřižena, PA jsem při příjezdu říkala, že jsem cvičila s Aniballem a masírovala si hráz. Při samotném porodu mi ale doktor řekl, že mám hráz hrozně pevnou a že zrovna u mě by to nastřihnout chtělo, že jinak budu vodně potrhaná. Já jsem ho přesto žádala, že pokud to bude možné, aby mě nestříhal. Byť mě doktor hodně strašil, mé žádosti vyhověl a nenastřihl mě. Prcek ale díky tomu vylezl ven až po několika kontrakcích. Já jsem to “odnesla” pouze jedním stehem. Velké pozitivum Aniballu vidím v tom, že se člověk mohl dopředu naučit zvládnout “bolest” a přijít na to, co mu pomáhá a to pak použít při porodu. Dále jsem si myslela, že se pomocí Aniballu naučím správně tlačit. Jeho problém je v tom, že je hodně “hladký” a jde ven velice snadno. Takže u porodu jsem byla dost překvapená z toho, že mi šlo velice špatně tlačit a prcek vylezl ven asi až na 10 kontrakci. Zda mi cvičení s Aniballem pomohlo k tomu, aby byla hráz poddajnější, těžko říct ale určitě pro ty, které stihnou nacvičit patřičný obvod, to může být hodně velká psychická výhoda.
Lucie


Recenze 6

Moje recenze na Aniball jsou jednoznačně pozitivní. Porod bez nástřihu hráze, 10 minut tlačení a malá (velká 54 cm, 3860 g, hlavička 37 cm) holčička byla venku. Samotné tlačení bylo v pohodě oproti kontrakcím, které byly v první době porodní. Po porodu žádné bolesti, modřiny. S Aniballem jsem cvičila cca 20 min denně a začala jsem cca 4 týdny před termínem porodu. Dosáhla jsem obvodu 27 – 28 cm a cca 10 dní před termínem porodu jsem již necvičila, protože jsem při cvičení začala špinit. Samozřejmě cvičení chce nějaké přesvědčení a trpělivost, ale vytlačování balónku (ze začátku se člověk bojí zatlačit, ale postupně si tlačení “osvojí” a přidá na síle, která je potřeba) mě opravdu dobře připravilo na porod a především na druhou dobu porodní.

Andrea


Recenze 7

Prvorodička,termín porodu jsem 8.7. a 11.7., datum porodu byl 9.7., porodila jsem přirozeně bez tišících prostředků, bez poranění, pouze 2 stehy na levém pysku. Miminko vážilo 3180g a 51cm.
Cvičit s balónkem jsem začala 15.5. na 32.tt -začínala jsem na 17cm – cvičení s pánevním dne + dech (dle návodu).
Na 34.tt jsem začala balónek vypuzovat + masáž hráze masážním olejíčkem Labael od Nobilis Tilia (nepoužívala jsem lubrikační gel, jak je na stránkách doporučováno, olej bohatě postačil).
Až do 40.tt jsem cvičila hlavně vypuzování balónku a postupné zvětšování obvodu až na 30 cm. Zkoušela jsem, během vytlačování, balónek zastavit,znovu se nadechnout a až poté ho dostat ven úplně, aby byla chvíli hráz v napětí, jako tomu bude při porodu.
Myslím, že mi balónek pomohl i po psychické stránce, že se člověk přesvědčil, jak velký obvod je schopen vytlačit
Dále jsem od 34.tt pila čaj z maliníkových listů, jedla lněné semínko a pravidelně cvičila jógu, hlavně kvůli dechu a uvolňování svalů dna pánevního.
S pozdravem

Mgr. Lucie


Recenze 8

Co se týká Aniballu, tak popravdě nevím, co si mám myslet. Cvičila jsem s ním od 36. týdne skoro denně. Každým dnem jsem se dostávala na více centimetrů. Při posledním cvičení jsem se dostala na 26 cm a ještě ten večer mi praskla plodová voda, bylo to v 37. týdnu. Někdo si myslí, že mi porod Aniball vyvolal tím, jak jsem tlačila…Netuším. Píší, že ne. Porod trval celkem 11 hodin, otevírala jsem se pomalu, ale samotné tlačení pak bylo rychlé a malý byl venku asi na 4x zatlačení, což mi přišlo dobré. Nebyla jsem unavená. Přesto jsem se malému nástřihu nevyhnula i když kluk byl menší (2,940) a myslím, že mi to pomohlo, doktor střihl a malý byl hned venku. Takže mi to ani nevadilo. V ten moment to člověk nevnímá.

Takže jestli mi aniball pomohl? Opravdu nevím, ale jsem ráda, že jsem ho používala. Naučila jsem se dýchat a tlačit, nemluvě o psychické podpoře 🙂 V tom bylo určitě jeho plus.:) Možná, že kdyby se malému nechtělo na svět dříve a já s ním cvičila až do termínu, nástřihu bych se vyhnula. Bohužel to nemůžu posoudit, byl to můj první porod a nemám srovnání, jaké by to bylo bez cvičení s Aniballem. Spíš si myslím, že v tom také hrají roli genetické předpoklady. Kamarádka rodila v termínu, 3,5 kg dítě, Aniball nepoužívala a bez nástřihu porodila, ale dostala zase oxytocin…Já rodila bez jakékoli pomoci. Doufám, že to nebylo mé jediné těhotenství a v dalším budu opět Aniball používat.

Martina


Recenze 9

S Aniballem jsem cvicila od 37 týdne a zacinala jsem na
18 cm, cvicila jsem jednou denne a postupem času jsem se dopracovala na 30 cm což bylo max co jsem stihla nacvicit a světe div se porod bez vnitřního poranění a nastrihu hráze. Maminky na porodnici se ptali jak to že běham jako lanka. Tento výrobek opravdu doporucuji, cítím se skvěle.

Jana